امور باغی

گروههای مقالات

از آنجا که جمعیت در حال رشد است و نیاز به مواد غذایی نیز روزبه‌روز بیشتر می‌شود، آشنایی با اصول علمی پرورش گیاهان باغی، بسیار ضروری است. هدف این رشته افزایش دانش هنرجویان و به‌کارگیری ذوق و استعداد آن‌ها برای مراحل کاشت و داشت و برداشت محصولات باغی، نگهداری موقت محصولات باغی، توسعه‌ی باغات، تولید محصولات گیاهی، افزایش بهره‌وری و... است.

ویژگی‌ها و مهارت‌های موردنیاز

مانند سایر رشته‌های فنی‌وحرفه‌ای و مهارتی، برای ورود به رشته‌ی امور باغی، لازم است برخی ویژگی‌ها را داشته باشید: توان جسمی، صبر و حوصله، علاقه به کار در محیط‌های طبیعی و کشاورزی و گیاهان، آشنایی به محیط زیست.

فرصت‌های شغلی رشته‌ی امور باغی

فارغ‌التحصیلان این رشته می‌توانند در بخش‌های مختلفی فعالیت کنند. با توجه به جدیدبودن رشته‌ی امور باغی و کاربردی‌بودن آن، زمینه‌های شغلی مختلفی برای این رشته وجود دارد. از این جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

سرپرست گلخانه‌ها، سرپرست مزارع سبزی، سرپرست نهالستان‌ها، سرپرست فضای سبز و پارک‌ها، تولیدکننده‌ی انواع نهال میوه‌های گرمسیری و نیمه‌گرمسیری و سردسیری.

 
 

اطلاعات تماس

آدرس : بندرعباس - گلشهر جنوبی - خیابان ترمینال - جنب کلانتری 14
تلفن : 07633674211
فکس : 07633674378
ايميل : saeedehparniam67@yahoo.com
موبايل : 09173586215,09924209366

نمادها

درباره ما

 آموزشگاه ستاره خليج فارس آموزشی با هدف توسعه و کاربردی نمودن آموزش و ارتقاء سطح کمی و کیفی صنعت و هنر تاسیس شد
خوشبختانه در حال حاظر این موسسه به عنوان اولین و بزرگترین آموزشگاه فنی در بندرعباس با کارگاه های مجهز و کاملا به روز رسانی شده توانسته است نقش موثری در آموزش داشته به طوری که امروز جایگاه این قبیل آموزش ها در نظام آموزش فنی حرفه ای کشور غیر قابل انکار می باشد.
لازم بذکر است کارآموزان این موسسه در کلیه صنایع باعث افتخار این مجموعه میباشند و تلاش و پشتکار این عزیزان در حرفه آموزی و ورود به بازار کار قابل تقدیر است.
 

خبرنامه

ارسال